Susisiekite

Orinis šildymas – pigus, patogus ir paprastas didelių plotų apšildymo būdas

Energijos kaina ir šildymo išlaidos vis auga, todėl esame priversti ieškoti ekonomiškiausio sprendimo. Naudojant stacionarius dujas deginančius orinius šildytuvus galima greitai ir efektyviai reguliuoti oro temperatūrą didelių plotų ir tūrių gamybinėse, sandėliavimo, sporto ar ekspozicijų patalpose.

Orinis šildymas Orinis šildymas

 

Diegimo galimybės 

Elektroninis valdiklisGamybinės paskirties patalpose, dideliame prekybos centre ar ekspozicijų salėje pritaikius oro šildymą, greitai sukuriama patogi darbo aplinka. Dujas deginantys pakabinami oro šildytuvai, kurių galia nuo 11 iki 100 kW, montuojami ant sienų bei lubų tose patalpose, kurias reikia šildyti. Todėl, diegiant tokią šildymo sistemą, prietaisai neužima papildomos vietos, lengvai parenkama patalpai reikalinga galia. Dėl elektroninių valdiklių šildymo režimas nustatomas itin tiksliai, šildymo prietaisai automatiškai perjungiami į pagrindinį, budintį arba laisvadienių režimą.

Gamintojas 

Olandijos bendrovė "Winterwarm" yra oro šildytuvų kūrimo pradininkė. Nuo 1935 m. įmonė projektuoja, konstruoja, gamina ir parduoda pramoninius oro šildytuvus. Ji taip pat gamina tamsaus spinduliavimo šildytuvus (WDS 15, 22, 28), montuojamus ant stogo šildytuvus "ROOFTOP" (WRT 100, 200, 400), vandeninius kaloriferius (WWH 110 – WWH 380) bei destratifikacinius ventiliatorius (WCU 40 – WCU 100 ir Rendovent). 

Oro šildytuvų asortimentas

 • Serija "XR" – aukšto efektyvumo modeliai uždara degimo kamera su paruošto mišinio žemų NOx emisijų moduliaciniais degikliais, specialiu DT valdikliu ir nerūdijančio plieno šilumokaičiu.
 • Serija "HR" – kaip ir "XR", bet kondensaciniai šildytuvai. Tai yra XXI amžiaus gaminiai, turintys aukščiausią efektyvaus veikimo koeficientą.
 • Serija "WSP" – modeliai uždara degimo kamera su dviejų pakopų atmosferiniu degikliu ir traukos ventiliatoriumi.
 • Serija "WON" – analogiški "WSP" modeliams, tik veikiantys natūralios traukos principu.

Išskirtinės serijų "XR" ir "HR" ypatybės 

Revoliucinėmis vadinamos "XR" ir "HR" serijos – naujausi "Winterwarm" oro šildytuvai, kurie projektuoti taip, kad jų dizainas derėtų prie šiuolaikinių interjerų. Dėl unikalių konstrukcinių sprendimų šie šildytuvai užtikrina efektyvų eksploatavimą, energijos taupymą, mažesnę aplinkos taršą bei bendro komforto valdymą. Šildytuvai sukurti pagal naujausias pramonės technologijas, atitinka ISSO57 standarto reikalavimus. Todėl tai yra optimalus būdas šildyti dideles patalpas. Modernaus dizaino šildytuvai "XR" itin kompaktiški, lengvi ir greitai montuojami (tvirtinami tik dviejuose taškuose). Juose integruota duomenų perdavimo sistema "OpenTherm". Šiuo metu gaminami šeši serijos modeliai: "XR10" - "XR60" (nuo 12 kW iki 61 kW) ir vienas kondensacinis modelis "HR30". 

Winterwarm xr-hrUnikalus degiklio ir šilumokaičio derinys. "XR" ir "HR" oro šildytuvų širdis – "Winterwarm" specialistų sukurtas šilumokaitis, pagamintas iš aukščiausios rūšies nerūdijančio plieno. Paviršinio degimo dujinis moduliacinis degiklis, esantis šilumokaičio viduje, generuojamą šilumą tolygiai paskirsto visame šilumokaičio paviršiuje. Šilumokaičio elementai labai siauri, todėl šilumai perduoti naudojamas visas jų paviršius. Šio modelio šilumos atidavimas paviršiaus ploto vienetui yra didesnis nei senesnių modelių oro šildytuvų. Dėl šios priežasties "XR" ir "HR" oro šildytuvai yra trečdaliu mažesni už įprastus.

Tai leidžia orinę šildymo sistemą diegti ten, kur anksčiau dėl didelių matmenų oro šildytuvai nebuvo naudojami. Pavyzdžiui, parduotuvėse, ekspozicijų salėse, maldos namuose ir pan.

Dujinis degiklis moduliuojamas iki 60 proc. maksimalios galios. Pagal šilumos poreikį, kuris nustatomas termostatu "OpenTherm", degiklį valdo skaitmeninis valdiklis (DBC): kai patalpos temperatūra yra per žema (pvz., ryte), degiklis įjungiamas visa galia, o kai pasiekiama nustatyta temperatūra, degiklio galia tolygiai mažinama. Trijų pakopų ventiliatorius įjungiamas kartu su degikliu, kad šiluma sklistų tolygiai. Šildant prekybines ir ekspozicijų patalpas, itin svarbu, kad šildytuvai būtų ne tik labai patogūs naudoti, bet ir jų keliamo triukšmo lygis būtų žemas. Vėdinimą vasarą galima įjungti patalpos termostatu "Open-Therm". Vėdinimo metu degiklis yra išjungtas, o ventiliatorius veikia visu pajėgumu. Darbo indikacijos diodas ir darbo atstatymo jungiklis įrengti patalpos termostate. 

Vertikalaus temperatūros perkričio kontrolė. "XR" ir "HR" tipo šildytuvų valdymo sistema tiksliai palaiko reikiamą patalpos temperatūrą, užtikrina gerą oro paskirstymą ir mažiausias energijos sąnaudas. Šioms ypatybėms įgyvendinti šildytuvuose įdiegta vertikalaus temperatūros perkričio kontrolės sistema: du temperatūros jutikliai – vienas šildytuve, kitas patalpoje – nuolat seka temperatūrų skirtumą. Kai skirtumas viršija nustatytą reikšmę, įjungiamas ventiliatorius, kad cirkuliuotų šiltas oras. Jei šildytuvas montuojamas vertikaliai, jis gali funkcionuoti kaip destratifikacinis ventiliatorius. Šiuo atveju perdavimo nuostoliai minimalūs. Perkričio kontrolė veikia net tada, kai nėra šilumos poreikio, nes skaitmeninė ventiliatoriaus kontrolė (DFC) išlieka aktyvi.

Oro paskirstymas

Oro paskirstymo būdai. Išskirtinis "XR" ir "HR" šildytuvų bruožas yra tas, kad juos galima montuoti bet kokioje padėtyje: horizontaliai, vertikaliai ar bet kokiu pasirinktu kampu. Bet kuriuo atveju oro srautas lengvai nukreipiamas reikiama linkme. 
Kai šildytuvai montuojami vertikaliai, minimalus atstumas iki apačios turi būti 4 m (priklauso nuo modelio). Vertikalus oro srauto stūmimas priklausys nuo oro srauto temperatūros – kuo mažesnis skirtumas, tuo mažesnis stūmimas. Atsižvelgiant į projektavimo užduotį, gali prireikti papildomų destratifikacinių ventiliatorių.
Jei "XR" ir "HR" montuojami horizontaliai, t. y. tradiciniu būdu, minimalus pakabinimo aukštis nuo grindų iki šildytuvo apačios turi būti 1,70 m. Patalpose, kurių aukštis didesnis nei 5 m, rekomenduojama sumontuoti ir destratifikacinius ventiliatorius. Lentelėje galima rasti duomenis, kokios minimalios cirkuliacijos reikia, kad šiluma būtų gerai paskirstoma, perdavimo nuostoliai būtų minimalūs, o energija maksimaliai taupoma.

Tūris, m³ < 1000
2000 3000 5000 7000 9000 12000
Min. cirkuliacijos skaičius 6 5 4 3 2.5 2 1.5


Išskirtinės serijų "WSP" ir "WON" ypatybės
 

"WSP" ir "WON" yra senesnės kartos oro šildytuvai. Daugiau nei 15 metų įvairiomis sąlygomis naudoti šios konstrukcijos šildytuvai netrukus išgarsėjo kaip itin patikimi. Šildytuvą galima pasirinkti įvairioms situacijoms, nes esama skirtingų galių: nuo 11 iki 100 kW. Oro šildytuvas turi aliuminiu dengto plieno šilumokaitį, kuris pageidaujant gali būti ir nerūdijančio plieno. Šildytuvas turi elektroninį uždegimą, todėl nėra nuostolių dėl nuolat degančios pilotinės liepsnelės. "WSP" ir "WON" šildytuvuose įmontuotas ašinis ventiliatorius. Jei šildytuvas jungiamas prie ortakių arba srauto kreipiklių, jame montuojamas išcentrinis ventiliatorius. Šildytuvuose įmontuoti dviejų pakopų degikliai, galintys deginti gamtines arba suskystintas (LPG) dujas. 

"Winterwarm" oro šildytuvų pranašumai 

Neatsižvelgiant į pasirinktą galią, visi oro šildytuvai turi tuos pačius pranašumus. 

 • Olandijos dujų tiekimo įmonė "Gasunie", įvertinusi įvairių pramoninių šildymo sistemų tyrimų duomenis, patvirtina, kad netiesioginio kuro deginimo oro šildymas yra ypač efektyvus šildymo būdas. Palyginti su įprastomis vandens šildymo sistemomis, galima sutaupyti iki 30 proc. energijos.
 • Prietaisai labai efektyvūs, nereikalingas pradinis įšildymas, nėra šilumos nuostolių vamzdynuose, kurie būdingi vandens sistemoms.
 • Šildoma tiesiogiai ten, kur reikia šilumos, šiluma tiekiama greitai ir patogiai.
 • Prie dujotiekio vamzdžio, sumontuoto patalpoje, visuomet galima prijungti daugiau nei vieną prietaisą. Toks, vadinamasis kaskadinis, montavimas yra labai patikimas.
 • Sistema negali užšalti, nes joje nėra vandens.
 • Visas grindų plotas lieka laisvas, nes šildytuvai montuojami ant sienos, lubų arba stogo.
 • Vasarą prietaisai gali vėdinti patalpas.

Greitai apskaičiuojama galia 

Orinio šildymo galios kreivėNorint apskaičiuoti reikiamą galią, dažnai naudojama parodyta kreivė: horizontaliai yra pavaizduotas patalpos tūris, o vertikaliai – šildytuvo galia W/m³, reikalinga pageidaujamai patalpos temperatūrai pasiekti. 1, 2 ir 3 linijos priskiriamos atitinkamai 10, 15 ir 20 °C patalpos temperatūroms, lauke esant -10 °C temperatūrai ir 5 m/s vėjo greičiui. Parinktos šiuo būdu vertės tinka vidutiniškai izoliuotiems pastatams, kurių šilumos perdavimo koeficientas yra 2 W/m²·K. Pavyzdžiui, jeigu 6000 m³ tūrio patalpos vidaus temperatūra turi būti 15 °C, kiekvienam m³ oro reikia 25 W. Tad bendra galia, reikalinga tokiai patalpai apšildyti, yra 6000 x 25 W = 150 kW.

Europos oro šildytuvų gamintojų asociacija Euro-airKokybė, saugumas ir garantijos

"Winterwarm" turi visus Europos Sąjungoje privalomus atitikties ir kokybės sertifikatus. Bendrovė yra Europos oro šildytuvų gamintojų asociacijos "Euro-air" narė. Lietuvoje "Winterwarm" atstovauja UAB "Elstava", kuri gali pasiūlyti visus minėto gamintojo šildytuvų modelius.

Priešgaisrinės uždujinimo signalizacijos "Impex-Electronics" 

Neatskiriama bet kokių dujinių šildymo prietaisų dalis – saugumą garantuojančios priešgaisrinės uždujinimo signalizacijos, kurių būtinumas apibrėžtas statybos techniniu reglamentu STR 2.08.01:2004 "Dujų sistemos pastatuose". UAB "Elstava" tiekia rinkai "Impex-Electronics" (Lenkija) nešiojamuosius ir stacionarius dujų detektorius CGS bei signalizacijas SZG-2/2P, visiškai tenkinančius anksčiau minėto techninio reglamento reikalavimus. Šie detektoriai įregistruoti Lietuvos matavimo priemonių registre, registro Nr. 2-1952:2004, 2-1953:2004. Minėti prietaisai išsiskiria tuo, kad turi arba gali turėti rezervinius 12 VDC maitinimo šaltinius, todėl, net ir dingus tinklo maitinimui, išlieka darbingi keletą valandų.

Publikuota žurnale APS 2006 Pavasaris

Grįžti atgal į sąrašą